A+
A
A-
.
Cont_top Cont_bottom

Instrukcja

Instrukcja przeglądania serwisu BIP

 1. Struktura strony Strona Biuletynu dzieli sie na trzy obszary:
  1. Obszar Nagłówka Zawiera elementy identyfikacji wizualnej podmiotu udostępniającego informacje, logo BIP, będące odnośnikiem do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gov.pl formularz wyszukiwania (tzw. moduł wyszukujący wymagany prawem), informacje o Biuletynie (Instrukcja obsługi), informacje o redakcji Biuletynu (Redakcja).
  2. Obszar Menu Przedmiotowego Zawiera spis kategorii w jakie zostały pogrupowane informacje zawarte w Biuletynie. U dołu menu znajduje się licznik odwiedzin całego serwisu.
  3. Obszar Informacyjny Miejsce wyświetlania treści artykułów przygotowanych w programie BIP-line. Niniejsza pomoc znajduje się właśnie w Obszarze Informacyjnym.
 2. Menu przedmiotowe Zawiera kategorie, w których umieszczone są pogrupowane informacje publiczne.
 3. Wyświetlanie informacji publicznych Po wybraniu kategorii w Obszarze Menu Przedmiotowego wyświetlane są podstrony o podobnej strukturze, w których Obszarze Informacyjnym umieszczone są informacje publiczne w formie skróconej. Pełna zawartość artykułu jest dostępna po wybraniu przycisku "Więcej..." umieszczonego pod treścią skróconą. W widoku pełnym dostępne są dodatkowo:
  1. czas dodania informacji
  2. dane osobowe autora artykułu
  3. czas i uzasadnienie modyfikacji informacji publicznej
  4. dane osobowe użytkownika BIP-line, który dokonał modyfikacji
  5. poprzedne wersje informacji publicznej
 4. Wyszukiwanie informacji Wyszukiwanie informacji jest możliwe poprzez wpisanie poszukiwanej frazy w okno wyszukiwania w module wyszukującym (moduł wyszukujący w rozumieniu rozporządzenia MSWiA z dnia 18 stycznia 2007 w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej).
 5. Korzystanie z załączników Każdy załącznik opatrzony jest informacją o typie pliku, oraz jego nazwie. Po wybraniu odnośnika z hasłem "pobierz", przeglądarka pyta o sposób postepowania z plikiem (do wyboru wyświetl albo zapisz) - po wybraniu opcji "wyświetl" uruchomi się program skojarzony z danym typem plików - niezbędny do ich przeglądania (podobne zdarzenie będzie miało miejsce po zapisaniu pliku na dysku i nastepnie kliknięciu na ten plik.